BLOG

POPIS
 
 
 
Naša ponuka
 
 
 
 

Vývoj PARFÉMU počas dňa - čuchová PYRAMÍDA.

 

                                                            goa, goaparfums, interiérový parfém, vôňa do bytu,

Rovnako, ako v prípade osobného PARFÉMU, definuje čuchová pyramída štruktúru interiérovej vône a jej vývoj v čase.                       

Ako ste si už asi všimli, vôňa parfému sa behom dňa rozvíja. Jeho intenzita a vôňa sa mení od rána do večera.

Hovoríme o čuchovej pyramíde.

Tá nám umožňuje rozdeliť zložky parfému poľa rozkladania do troch etáp: HLAVA (najsviežejšia a najlahšia vôňa, ktorú cítime prvých 10 minút po aplikácií), SRDCE (vôňa, ktorá dáva identitu parfému a má strednú dobu pôsobenia, od 4 do 6 hodín) a POZADIE to čo cítime na konci dňa, vôňu ktorú si pamätáme.  

 

 

Viete, že GOA je najmenší štát INDIE?

 

Goa, alebo zriedkavo Góa, je bývalá portugalská kolónia. Dnes najmenší federálny štát Indie, ktorý patrí k najviac jej prosperujúcim štátom. Hlavným mestom je Panadží. Goa leží na západnom pobreží indického subkontinentu a hraničí so štátmi Maháraštra a Karnátaka. Západné pobrežie tvorí Indický oceán (Arabské more).

Prvým dojmom pri pohľade na pláže a na zázemie sú množstvá kokosových paliem. Vďaka hojným zrážkam v monzúnovom období a existencií mnohých riek a riečok má Goa bujnú vegetáciu. Na rozdiel od niektorých iných štátov v Indii, kde boli lesné porasty z veľkej časti vyrúbané, asi jedna tretina územia v Goe je zalesnená pôvodným džungľovým porastom. Okrem rôznych listnatých stromov a vzácnych drevín (ako napr. teakový strom) sú tu zastúpené stromy s orechmi kešu, s mangom, ďalej ananás a pod.

 

Príbeh G O A  sa začal práve tu!

 

Frederik, navšívil túto nádhernú krajinu o pocítil "úžasnú VÔŇU" tamojšej flóry. TIARE je kvet, ktorého vôňa ho očarila natoľko, že ju chcel cítiť stále! Aj po návrate do Paríža! V danom okamihu dostal nápad a vznikli INTERIÉROVÉ parfémy G O A!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia